PVC ZEMİN KAPLAMALARI
 
 
 
 
 


Yaşadığımız mekanlarda, estetik bütünlük ve malzemenin fonksiyonelliğini en çağdaş çözümlerele birleştirmek amacı ile 100 yılı aşkınsüredir hizmet veren Tarkett Sommer, ürettiği PVC esnek zemin kaplama malzemelerini, Aspen Zemin Market'in profesyonel hizmet anlayışıyla, şimti Türk Yapı Sektörünün hizmetine de sunuyor. Tarkett Sommer PVC zemin kaplamalarının mükemmele ulaşmasının en önemli nedeni, mekandaki fonksiyonelliğin ön planda tutulması ve bu amaca yönelik üretim yapılmasıdır. Tarkett Sommer fonksiyoneldir, çünkü çevre koşullarından gelecek zararlı etkilere ve aşınmaya karşılık dayanıklıdır. Son derece hijyeniktir, üzerinde bakteri barındırmaz. Zengin bir renk ve model seçimine sahiptir. Uygulaması kolay ve hızlıdır. Temizliği pratik ve ekonomiktir. Çevrecidir, yeniden işlenebilir ve yeni zemin kaplamaları üretiminde tekrar kullanılabilir. Tarkett Sommer PVC zemin kaplamalarının kullanım alanı son derece geniştir. Koşulların sert olduğu spor salonlarından, kesin hijyen gerektiren sağlık merkezlerine, estetiğin ön planda olduğu ofis ve mağazalara kadar çok çeşitli mekanlarda kullanılır.

 

TEMİZLİK ve BAKIM

Daha az deterjan kullanımı, daha temiz bir çevre demektir."
Tarkett Sommer PVC zemin kaplama malzemesi ve temizlik sistemi, temizlik işlerini büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda, büyük miktarda su tasarrufu sağlamakta ve kimyasal temizleyici kullanımını %80 azaltmaktadır. Deterjan kullanımındaki azalma, daha temiz bir çevre için ne kadar bilinçli çalışıldığının bir örneğidir. Ancak, çevre konusundaki hassasiyet bununla kalmamaktadır. Sahip olduğumuz anlayışla, zemin kaplamalarımızın kullanım ömrü boyunca, çevreye karşı sorumluluğumuzu kabul ediyoruz.
 
Kolay ve doğru temizlik, vücut sağlığı için önemlidir.
PUR katkılı Tarkett Sommer PVC zemin kaplamaları, yalnızca daha etkili temizleme yöntemleri sunmaz. Aynı zamanda da size daha iyi bir çalışma ortamı sağlar, temizlik esnasında kollarınızın ve omuzlarınızın incinme riskini en aza indirir. PUR teknolojisi yeni temizlik özellikleri sağlar. Örneğin, paspaslama işi PUR katkılı PVC kaplamalarda çok daha kolaydır. Gereken su miktarının azalması, sürtünmeyi azaltır ve kovalarca su taşımayacağınız için daha az güç harcamanıza olanak verir. Temizlik için daha az kimyasal madde gereksinimi sayesinde, bu kimyasallarla daha az temas etmeniz ve onları daha az teneffüs etmeniz mümkün olur.
 
 • PUR destekli malzemeler için cila kullanmayınız. Ayak izleri ve diğer aşınmış alanlar, kuru parlatma yöntemiyle temizlenmelidir.
 • Islak temizlik yöntemleri en aza indirgenmiştir. Bunların yerine genellikle kuru ve nemli paspaslama uygulanır.
 • Ayak izlerini ve lekeleri temizlemek daha kolaydır.
 • Yerdeki kalın toz tabakasını, kiri ve döküntüleri arındırır.
 • Ulaşılması güç yerler için paspaslamanın yerine uygulanabilir.
 • Kaba toz ve kirin ön temizliği amacıyla uygulanabilir.
 
 • Zemindeki günlük toz ve kiri temizlemek için yeterli bir yöntemdir.
 • Kuru veya hafif nemli ip paspas, mikrofiber paspas veya tek kullanımlık paspas tercih ediniz.B- Kuru veya nemli paspaslama işlemi günlük olarak yapılmalıdır.
 
 • Paspası, su veya seyreltilmiş bir temizleyici çözeltisiyle ıslatıp, sıkarak veya bir spreyle nemlendiriniz.
 • Zemin üzerinde su kalmamasına dikkat ediniz.
 • 15-20 saniye içinde, yer kuru görünecek hale gelmelidir